Szanghaj: Przysiężny i Kubot grają dalej

Michał Przysiężny oraz Łukasz Kubot bez straty seta wygrali mecze pierwszej rundy eliminacji turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Szanghaju.

Kubot rozegrał pierwszy mecz singlowy od czerwca tego roku i zarazem odnotował pierwsze zwycięstwo do stycznia (eliminacje Australian Open). 33-latek z Bolesławca nie najlepiej rozpoczął spotkanie z Lucasem Pouille (69 ATP), w czwartym gemie tracąc serwis. Kubot natychmiast jednak stratę odrobił, a w dziewiątym gemie doprowadził do drugiego breaka.

Drugi set rozpoczął się doskonale dla naszego tenisisty, który zapisał na konto cztery pierwsze gemy i prowadził już 5:1. Od tego momentu rozpoczęła się wielka nerwówka. W siódmym gemie Polak stracił serwis, a przy 3:5 Pouille wybronił cztery meczbole (w tym trzy od 0-40). Z kolei przy 5:4 Kubot wybronił pięć break pointów (dwa od 15-40), wykorzystując ostatecznie drugą w gemie piłkę meczową.

W drugiej rundzie eliminacji Łukasz Kubot zagra z rozstawionym z numerem dwanaście Pierre-Huguesem Herbertem (117 ATP) lub Wonng-Sun Junem.

W dobrym stylu eliminacje w Szanghaju rozpoczął także Michał Przysiężny. Głogowianin wygrał z Rajeevem Ramem 6:4, 6:3. Polak wykorzystał w meczu trzy z dziewięciu okazji na przełamanie, broniąc cztery z pięciu break pointów. Mecz trwał godzinę oraz dwanaście minut.

Trudne zadanie czego Michała Przysiężnego w jutrzejszym meczu, gdyż zagra z rozstawionym z numerem trzy Simone Bolellim (59 ATP).