Mohammedia: Majchrzak zagra o tytuł!

Kamil Majchrzak w imponującym stylu awansował do finału challengera w Mohamedii. W półfinale młody Polak rozgromił Pablo Carreno-Bustę, w zaledwie 54 minuty pokonując Hiszpana 6:1, 6:1.

Podczas turnieju w Mohammedii Majchrzak udowadnia, że już wkrótce może regularnie rywalizować z zawodnikami z pierwszej setki światowego rankingu. Właśnie tu, w czwartkowych ćwierćfinale, Polak po raz pierwszy pokonał rywala z czołowej setki, ogrywając 6:1, 6:4 Marco Cecchinato.

Teraz poprzeczka powędrowała jeszcze wyżej, bo w debiutanckim półfinale rywalem Majchrzaka był najwyżej rozstawiony Pablo Carreno-Busta. Hiszpan miał ostatnio szczęście do Polaków – w US Open pokonał Jerzego Janowicza, a podczas Pekao Szczecin Open, choć nie bez trudu, ograł Huberta Hurkacza.

Tym razem to Majchrzak od początku kontrolował jednak wydarzenia na korcie. Pierwsze dwa gemy serwisowe padły łupem podających, ale w kolejnych minutach rządził już tylko Polak – dwukrotnie przełamał rywala, wygrał pięć gemów z rzędu i całego seta, 6:1.

W drugiej odsłonie było jeszcze lepiej. Piotrkowianin ani razu nie musiał nawet bronić break pointa (w pierwszej partii czynił to siedmiokrotnie), a sam miał trzy szanse na przełamanie rywala i wszystkie z nich wykorzystał! Dzięki temu po zaledwie 54 minutach gry Polak zwyciężył w całym meczu 6:1, 6:1.

Tym samym Majchrzak po raz pierwszy w karierze wystąpi w finale singlowego challengera. Jego rywalem będzie Roberto Carballes Baena lub Josef Kovalik.

19-latek ma już zapewnione 48 punktów do rankingu ATP, co da mu okolice 260. miejsca. Będzie to najwyższe miejsce Majchrzaka w karierze, ale jeśli wygra cały turniej, to otrzyma 80 punktów i przesunie się w okolice 230. lokaty.