Pekin: doskonała gra Radwańskiej, jest półfinał!

Agnieszka Radwańska w znakomitym stylu wygrała z Angelique Kerber 6:1, 6:4 i awansowała do półfinału China Open. O miejsce w finale krakowianka zagra z Garbine Muguruzą lub Bethanie Mattek-Sands.

Radwańska zagrała jedno z najlepszych spotkań w sezonie. Polka doskonale poruszała się po korcie, świetnie czytała grę i umiejętnie kontrowała rywalkę.

W pierwszym secie od stanu 1:1 krakowianka wygrała pięć kolejnych gemów, kompletnie „rozbrajając” siłę ofensywną Kerber. Druga partia rozpoczęła się od wygrania trzech gemów przez Niemkę.

Polka tym faktem specjalnie się jednak nie przejęła i zapisała na konto pięć kolejnych gemów. Przy 3:5 Kerber utrzymała serwis, ale następnie tym samym odpowiedziała nasza tenisistka. Mecz trwał 66 minut.

Agnieszka Radwańska tym zwycięstwem znacząco przybliża się do występu w Finałach WTA (w wirtualnym rankingu „Race” krakowianka przeskoczyła właśnie Kerber i awansowała na szóstą pozycję).

Tak relacjonowaliśmy mecz Radwańskiej z Kerber:

6:4 Radwańska w półfinale! Fantastyczna końcówka w wykonaniu Polki. Przy 40-15 Kerber broni meczbola wygrywającym forhendem, ale na koniec błąd z bekhendu Niemki.

5:4 Kerber przerywa serię pięciu kolejno przegranych gemów. Od stanu 40-15 Niemka notuje dwa błędy (najpierw wyrzuca bekhend w aut, a następnie forhend). Przy równowadze winner z forhendu Kerber, a na koniec zepsuty return przez naszą tenisistkę.

5:3 Półfinał coraz bliżej! Kerber wyraźnie zniecierpliwiona, notuje serię błędów. Gem serwisowy na sucho dla krakowianki.

4:3 Czwarty gem z rzędu dla Agnieszki! Perfekcyjna gra Polki, świetna w obronie i niezwykle precyzyjna. Przy break pointcie Kerber wyrzuca forhend w aut.

3:3 Świetna dyspozycja serwisowa Radwańskiej, która od stanu po 30 wygrywa dwa kolejne punkty.

2:3 Jest przełamanie powrotne! Seria błędów ze strony Angelique, która przy 15-40 zagrywa odwrotny kros z forhendu w aut.

1:3 Od stanu 40-0 Agnieszka przegrywa dwa punkty po drugim podaniu, ale następnie Kerber zagrała nieudany skrót.

0:3 Niezwykle widowiskowy gemy, ale niestety znów idzie na konto Kerber. Radwańska od stanu 15-40 przegrywa cztery koejne piłki.

0:2 Niestety. Od 30-15 Radwańska przegrywa trzy kolejne punkty, wyrzucając przy break pointcie bekhend w aut. Bardzo solinda gra Kerber.

0:1 Kerber pewnie otwiera seta, wygrywając podanie do 15. Na koniec gema winner z forhendu Niemki.

6:1 Set dla Radwańskiej! Polka wygrywa podanie na sucho (przy setbolu błąd z bekhendu Kerber) i kończy pierwszą partię w 26 minut.

5:1 Rewelacyjna gra Polki! Przy 40-30 Kerber przegrywa kolejną dłuższą (i efektowną) wymianę z głębi kortu, następnie notuje podwójny błąd, a przy break pointcie wyrzuca forhend w aut.

4:1 Niezwykle ważny gem dla Radwańskiej! Od stanu 40-0 krakowianka przegrywa trzy piłki, ale następnie wygrywa dwie długie wymiany z głębi kortu (przy ostatniej był skuteczny wypad do siatki).

3:1 Jest przełamanie! Agnieszka praktycznie bezbłędna jak na razie. Z kolei Kerber odnotowała w gemie cztery błędy i przegrywa podanie na sucho. Niemka wyraźnie podirytowana.

2:1 Bardzo dobra gra Agnieszki. Gem wygrany do 15, zakończony skutecznym serwisem.

1:1 Niemka odpowiada pewnie wygranym podaniem (na sucho).

1:0 Bardzo dobre otwarcie Polki. Perfekcyjnym dropszotem w linię broni Agnieszka break point (przy 30-40) i wygrywa także dwa kolejne punkty.

9:02 Polka i Niemka są już na korcie. Powoli kończy się rozgrzewka.

9:01 Zwyciężczyni tego meczu zagra w półfinale z Garbine Muguruzą lub Bethanie Mattek-Sands.

8:53 Kerber rywalizację w Pekinie zaczęła od drugiej rundy, wygrywając z Dominiką Cibulkovą 6:1, 6:4; a w środę ograła Caroline Wozniacki 6:2, 6:3. Radwańska w meczach pierwszej oraz trzeciej rundy (z Coco Vandeweghe i Madison Keys) rozgrywała tylko jednego seta, gdyż następnie rywalki kreczowały. W drugiej rundzie nasza tenisistka pokonała Monę Barthel 4:6, 6:1, 6:4.

8:50 Przed nami drugi kobiecy półfinał China Open (w pierwszym Timea Bacsinszky wygrała z Sarą Errani 0:6, 6:3, 7:5). Na National Tennis Stadium za kilka minut pojawią się Polka oraz Niemka o polskich korzeniach. Radwańska i Kerber zagrają ze sobą po raz jedenasty, a aktualny bilans jest remisowy. W tym roku spotkały się w ćwierćfinale turnieju w Stanford, gdzie wygrał Kerber 4:6, 6:4, 6:4. Dwukrotnie grały ze sobą także w Pekinie, pięć lat temu, w pierwszej rundzie górą była Kerber (5:7, 7:6, 7:5), a w 2013 roku ćwierćfinał wygrała krakowianka (7:6, 6:4).