Pekin: Matkowski zagra o finał

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić wygrali z Dominikiem Inglotem oraz Robertem Lindstedtem 4:6, 7:6(4), 10-7 i jako pierwsi zapewnili sobie miejsce w półfinale China Open.

Kluczowy dla losów pierwszej partii okazał się piąty gem, w którym brytyjsko-szwedzka para doprowadziła do przełamania (po wygraniu „decydującego” punktu) i do końca pewnie pilnowała własnego serwisu.

Drugi set idealnie rozpoczął się dla Matkowskiego i Zimonjicia, gdyż wygrali oni dwa pierwsze gemy. Inglot i Lindstedt stratę jednak szybko odrobili i doszło do tie breaka. W nim od pierwszej do ostatniej piłki prowadziła „nasza” para.

W super tie breaku rywalizacja była bardzo zacięta. Od stanu 6-7 Matkowski i Zimonjić wygrali cztery kolejne punkty, kończąc spotkanie w godzinę oraz 33 minuty.

Dzisiejsze zwycięstwo znacząco przybliża polsko-serbską parę do występu w ATP World Tour Finals. W rankingu deblowy „Race” plasują się oni aktualnie na siódmej pozycji.

Ćwierćfinał debla:
M. Matkowski, N. Zimonjić (Polska, Serbia, 2) – D. Inglot, R. Lindstedt (Wielka Brytania, Szwecja) 4:6, 7:6(4), 10-7