Oliveira: Hurkacz w finale

/ Tomasz Krasoń , źródło: itftennis.com/własne, foto: Antoni Cichy/Tenisklub

Hubert Hurkacz awansował do finału futuresa ITF w Oliveira de Azemeis (pula nagród 15 tysięcy dolarów). 18-letni Polak pokonał w półfinale rozstawionego z "czwórką" Ricardo Rodrigueza 7:6(5), 6:4.

Hurkacz od początku zmagań w Portugalii spisuje się znakomicie. W drodze do finału nie stracił ani jednego seta, eliminując dwóch rozstawionych rywali. W drugiej rundzie pokonał reprezentanta gospodarzy Joao Dominguesa (nr 8), a w meczu półfinałowym wygrał z Wenezuelczykiem Ricardo Rodriguezem.

Polak nie przestraszył się zajmującego 348. miejsce w rankingu ATP rywala. Pierwszą partię wygrał w tiebreaku 7-5. W drugiej udało mu się już uzyskać przewagę przełamania, dzięki czemu zwyciężył 6:4.

Finałowym rywalem Huberta Hurkacza będzie Pablo Vivero Gonzalez. 20-letni Hiszpan zajmuje w rankingu ATP 352. miejsce, a w portugalskim turnieju jest rozstawiony z numerem 5. W drodze do finału stracił tylko jednego seta (w meczu pierwszej rundy), a półfinałowemu rywalowi oddała tylko dwa gemy.

Za występ w Oliveira de Azemeis Hurkacz zapewnił już sobie 15 punktów do rankingu ATP. Pozwolą mu one awansować o blisko 100 pozycji, dzięki czemu mógłby dostać się do szóstej setki klasyfikacji singlistów. Ewentualne zwycięstwo w turnieju wiąże się ze zdobyciem 27 punktów.