Taszkient: druga runda nie dla Kani

Paula Kania podzieliła losy Urszuli Radwańskiej i na pierwszej rundzie zakończyła rywalizację w turnieju WTA w Taszkiencie. Sosnowiczanka przegrała z Kateriną Siniakovą 2:6, 6:7(5).

Kania do imprezy przedzierała się przez eliminacje, a w pierwszej rundzie trafił na turniejową „piątkę”. W pierwszym secie nasza tenisistka nie miała wiele do powiedzenia. 19–letnia Czeszka wygrała pięć pierwszych gemów, a całą partię 6:2.

Polka może żałować z kolei drugiego seta, w którym prowadziła 4:0. Siniakova zdołała doprowadzić do tie breaka, w którym prowadziła już 6-3, a spotkanie skończyła za trzecim meczbolem. Tenisistki rywalizowały przez godzinę oraz 42 minuty.

Na pierwszej rundzie rywalizację w Taszkiencie zakończyła także Urszula Radwańska, przegrywając z Jewgieniją Rodiną 2:6, 4:6. Więcej o tym meczu piszemy TUTAJ.

Katerina Siniakova (Czechy, 5) – Urszula Radwańska (Polska, Q) 6:2, 7:6(5)