Sankt Petersburg: Fyrstenberg w ćwierćfinale

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez awansowali do ćwierćfinału turnieju w St. Petersburgu. Rozstawiona z „trójką” polsko-meksykańska para pokonała Daniela Gimeno-Travera oraz Marcela Granollersa 6:3, 3:6, 10-7.

„Nasza” para doskonale rozpoczęła spotkanie, zapisując na konto trzy pierwsze gemy i przewagę przełamanie pewnie utrzymując do końca seta. W drugiej partii Fyrstenberg i Gonzalez wygrali pierwsze dwa gemy, ale tym razem przewagi nie utrzymali, dwukrotnie tracąc podanie.

W super tie breaku od stanu 6-6 „nasz” duet wygrał dwie kolejne piłki i przewagę „mini breaka” dowiózł do końca. Mecz trwał godzinę oraz dziesięć minut.

W ćwierćfinale Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez na pewno zagrają duetem gospodarzy, grającym w turnieju dzięki „dzikiej karcie”. Będą to Jewgieni Donskoj i Konstantin Krawczuk lub Andriej Rublew oraz Michaił Jużnyj.

Pierwsza runda debla:
M. Fyrstenberg, S. Gonzalez (Polska, Meksyk) – D. Gimeno-Traver, M. Granollers (Hiszpania) 6:3, 3:6, 10-7