Sankt Petersburg: szybki awans Janowicza

Jerzy Janowicz od pewnego zwycięstwa rozpoczął swój udział w turnieju ATP w Sankt Petersburgu. W pierwszej rundzie Polak prowadził 6:4, 3:0 z Benoitem Paire, gdy rywal poddał mecz.

Benoit Paire ma za sobą znakomity występ w US Open – dzięki temu w imprezie w Rosji został rozstawiony z numerem sześć. W meczu z Janowiczem uważany był za lekkiego faworyta, ale Polak nie raz udowadniał już, że turnieje w hali są czymś, co odpowiada mu najbardziej.

We wtorkowym meczu łodzianin od początku był bardzo skoncentrowany. Zaowocowało to przełamaniem już w gemie otwarcia, a co najważniejsze – Janowicz spokojnie utrzymywał przewagę. Ani razu nie musiał bronić nawet break pointa, a sam wykorzystał czwartego setbola (drugiego przy własnym serwisie), wygrywając 6:4.

Początek drugiego seta był jeszcze lepszy w wykonaniu Polaka. Tym razem wygrał trzy pierwsze gemy, dwukrotnie przełamując Paire. Wówczas Francuz poddał pojedynek, tłumacząc się Janowiczowi… zmęczeniem. Mecz trwał niespełna 51 minut, a więc do spotkania drugiej rundy łodzianin z pewnością przystąpi w pełni sił.

W nim Polak będzie faworytem. Może trafić na kolejnego Francuza, Lucasa Pouille, lub Ricardasa Berankisa. Z tym drugim wygrał w tym roku w Pucharze Davisa.

Jerzy Janowicz (Polska) – Benoit Paire (Francja, 6) 6:4, 3:0 i krecz