Tokio: Linette bez tytułu

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette nie zdobyła pierwszego w karierze tytułu WTA. W finale turnieju w Tokio Polka uległa w trzysetowym pojedynku Yaninie Wickmayer.

Poznanianka była na dobrej drodze, by pokonać Belgijkę. Prowadziła już 6:4, 2:0, ale nie zdołała obronić przewagi jednego przełamania w drugim secie. Mimo porażki w finale zmagania w Tokio i tak może zaliczyć do bardzo udanych. Po raz pierwszy awansowała do finału rozgrywek WTA. Wcześniej dokonała tego tylko w serii WTA 125K.

Pierwsza partia trzymała w napięciu do ostatniej piłki. Polka dwukrotnie miała przewagę, której nie wykorzystała. Najpierw Wickmayer zaliczyła break powrotnego na 2:2, potem na 4:4. Kiedy jednak Linette przełamała ją na 5:4, już nie odpowiedziała.

Drugiego seta nasza druga rakieta zaczęła znakomicie. Poszła za ciosem i od razu przełamała przeciwniczkę. Utrzymała jeszcze podanie, ale później ton rywalizacji nadawała rywalka. Z siedmiu kolejnych gemów wygrała sześć. Trzecia partia także należała do Wickmayer. Linette starała się gonić wynik, bowiem szybko straciła serwis. Niestety, nie zdołała wyrównać stanu rywalizacji i musiała uznać wyższość rywalki.