Szczecin: finał bez polskiej pary

/ Maciej Pietrasik , źródło: Korespondencja ze Szczecina, foto: Andrzej Szkocki

Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk nie zagrają o mistrzowski tytuł w Pekao Szczecin Open. Polacy przegrali w półfinale z Federico Gaio i Alessandro Giannessim 5:7, 6:7(5).

Bednarek i Kowalczyk byli ostatnimi Polakami w całym turnieju. W meczu z Gaio i Giannessim uważani byli za faworytów, ale od początku grali bardzo nerwowo, popełniając sporo błędów. Mimo to spotkanie było bardzo zacięte, a o obu setach decydowała sama końcówka.

W pierwszej partii na sam koniec przełamany został Bednarek, choć sporą winą należy raczej obarczyć niepewnego przy siatce Kowalczyka. Polacy przegrali 5:7, ale drugiego seta zaczęli już dużo lepiej. Przełamali bowiem Giannessiego i wyszli na prowadzenie 2:1.

Przewagi przełamania nasza para nie utrzymała jednak długo. Przy stanie 3:2 i serwisie Bednarka było co prawda 40-15, ale kolejne błędy sprawiły, że rywale odrobili straty. Przy 5:5 Bednarek i Kowalczyk mieli dwie szanse na przełamanie, ale ich nie wykorzystali. Szkoda szczególnie sytuacji przy decydującym punkcie, gdy Bednarek zepsuł prostego woleja.

O wszystkim decydował więc tiebreak, którego dużo lepiej rozpoczęli Włosi, którzy wyszli na prowadzenie 5-1. Po zmianie stron role się odwróciły – Polacy wygrali cztery kolejne akcje, lecz przy 5-5 woleja w siatkę znów wpakował Bednarek. Ostatecznie nasza para przegrała przez to cały mecz 5:7, 6:7(5).

Kibice zawsze tutaj pomagają, ale dzisiaj zagraliśmy trochę słabiej i przeciwnicy zasłużenie wygrali. Wydaje mi się, że nasi dzisiejsi przeciwnicy są lepszym i zawodnikami na kortach ziemnych. Półfinał jest trochę rozczarowaniem. Ja wracam po kontuzji, więc nie jestem jeszcze w pełni sił – powiedział po spotkaniu Bednarek.

Cieszę się, że zagraliśmy kilka dobrych meczów, na pewno będzie to procentować. Szkoda, że kończymy na półfinale. W dzisiejszym meczu zabrakło naprawdę niewiele, bo mieliśmy swoje szanse, których nie wykorzystaliśmy. Niepotrzebnie popełnialiśmy proste błędy, ale mimo wszystko cieszę się z tego półfinału – dodał Kowalczyk.