Tokio: półfinał nie dla Rosolskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

Gabriela Dabrowski i Alicja Rosolska przegrały w ćwierćfinale turnieju WTA w Tokio z Katariną Bondarenko oraz Olgą Sawczuk 5:7, 4:6.

W pierwszej rundzie „nasza” para wybroniła trzy meczbole. Dzisiaj dobra passa się skończyła. W pierwszym secie Dabrowski i Rosolska prowadziły 5:3, by następnie przegrać cztery gemy.

W drugim secie zwrotów sytuacji także nie brakowało. Ukrainki prowadziły 4:2, kanadyjsko-polska para odrobiła straty, ale od 4:4 straciła dwa kolejne gemy. Mecz trwał godzinę oraz 18 minut.

W Tokio występuje jeszcze Magda Linette. Poznanianka odpadała w pierwszej rundzie debla, jednak awansowała do najlepszej szesnastki w singlu. W czwartek nasza tenisistka zmierzy się z rozstawioną z numerem dwa Zariną Dijas.

Pierwsza runda debla:
G. Dabrowski, A. Rosolska (Kanada, Polska, 3) – K. Bondarenko, O. Sawczuk (Ukraina) 7:5, 6:4