Tokio: deblowa porażka Linette

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette i Kai-Lin Zhang musiały w pierwszej rundzie turnieju gry podwójnej uznać wyższość reprezentantek gospodarzy. Polsko-chińska para uległa 6:7(6), 2:6 Misaki Doi i Kurumi Narze.

Wtorek był dla poznanianki bardzo pracowitym dniem. Najpierw zagrała w singlu z Lauren Davis. Z powodzeniem, bo pokonała w dwóch setach Amerykankę. Po krótkim odpoczynku przystąpiła do rozgrywki deblowej.

Linette i jej partnerka Kai-Lin Zhang trafiły na grające z dziką kartą Misaki Doi i Kurumi Narą. Japonki wyrównanego pierwszego seta wygrały 7:6(6) po tie breaku.

Druga partia wbrew pozorom była równie zacięta. Polka i Chinka zdobyły tylko 4 punkty mniej od rywalek (w pierwszym secie o 6 mniej), ale dały się trzykrotnie przełamać. Same tylko raz doprowadziły do breaka.

W ćwierćfinale japoński duet zmierzy się z rozstawionymi z „czwórką” Chinkami Yi-Fan Xu i Saisai Zhang.