Szczecin: deblowe porażki Polaków

/ Maciej Pietrasik , źródło: Korespondencja ze Szczecina, foto: pekaoszczecinopen.pl

Poniedziałek nie był dobrym dniem, jeśli chodzi o deblowe występy Polaków na Pekao Szczecin Open. W przerywanych przez deszcz spotkaniach przegrywali Kamil Majchrzak i Jan Zieliński, a także Andriej Kapaś i Marcin Gawron.

Majchrzak i Zieliński trzeci rok z rzędu otrzymali "dziką kartę" do turnieju deblowego i po raz drugi odpadli w pierwszej rundzie. Pierwszy set spotkania z Federico Gaio i Alessandro Giannessim był dość zacięty – w trzech gemach z rzędu byliśmy świadkami "decydującego punktu". Niestety, we wszystkich trzech przypadkach wymiany wygrywali Włosi, dwukrotnie utrzymując podanie i przełamując Zielińskiego.

Przy stanie 5:3 mecz został przerwany przez opady deszczu. Przerwa nie pomogła niestety Polakom – po wznowieniu gry Gaio i Giannessi pewnie utrzymali serwis i wygrali w secie otwarcia 6:3. W drugiej odsłonie natychmiast przełamali Zielińskiego, później podanie stracił też Majchrzak i młodzi Polacy przegrali 3:6, 2:6.

Przy średniej grze mieliśmy swoje szanse w tym meczu, jednak wynik był niekorzystny, a przy piłkach przy moim serwisie zabrakło nam szczęścia. Zagraliśmy dzisiaj gorzej niż rok temu, ale wierzę, że za rok wrócimy silniejsi – powiedział po meczu Zieliński.

Majchrzaka czeka jutro mecz z rozstawionym z numerem dwa Robinem Haase. Mimo ciężkiego losowania Polak jest umiarkowanym optymistą. – Haase jest dobrze przygotowany i żeby stawić mu opór będę musiał zagrać na wysokim poziomie. Poprzedni turniej dodał mi dużo pewności siebie, czuję się świetnie zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Jeśli już mowa o Haase, to razem z Romano Frantzenem pokonał już dziś dwóch Polaków. W meczu z Marcinem Gawronem i Andriejem Kapasiem Holendrzy dużo lepiej zaczęli, wygrywając pierwszą partię 6:2. W drugiej także szybko wyszli na prowadzenie, ale przy stanie 2:0 mecz został przerwany.

Tym razem przerwa pomogła naszym reprezentantom. Szybko odrobili straty, a w samej końcówce przełamali rywali raz jeszcze, mimo że ci prowadzili już 40-0. Dzięki temu Gawron i Kapaś wygrali 7:5, lecz w super tiebreaku nie mieli już za wiele do powiedzenia i przegrali cały mecz 2:6, 7:5, 5-10.

Pierwsza runda debla:
R. Frantzen, R. Haase (Holandia) – M. Gawron, A, Kapaś (Polska) 6:2, 5:7, 10-5
F. Gaio, A. Giannessi (Włochy) – K. Majchrzak, J. Zieliński (Polska, WC) 6:3, 6:2