US Open: Radwańska żegna się z turniejem

Agnieszka Radwańska na trzeciej rundzie zakończyła rywalizację w US Open. Polka przegrała z reprezentantką gospodarzy Madison Keys 3:6, 2:6.

Ze względu na przeciągające się mecze na Louis Armstrong Stadium, mecz krakowianki i Amerykanki przeniesiony został na Grandstand. Spotkanie znakomicie otworzyła Keys, zapisując na konto dwa pierwsze gemy.

W dalszej fazie seta rywalizacja była bardzo zacięta, a większość gemów rozgrywała się na przewagi. Niestety, nasza tenisistka nie wykorzystała żadnej z ośmiu okazji na przełamanie, a w dziewiątym gemie po raz drugi straciła podanie.

W drugim secie bardziej zrelaksowana Keys zdominowała rywalizację, bombardując naszą tenisistkę potężnymi returnami, popisała się też kilkoma efektownymi akcjami przy siatce. Radwańska miała 82 procent trafionego pierwszego podania, a pomimo tego ani razu nie utrzymała serwisu! W takiej sytuacji dwa zdobyte przez krakowiankę breaki na niewiele się zdały. Mecz trwał 70 minut.

""

Dla Agnieszki Radwańskiej trzecia runda US Open to oczywiście nie jest sukces na miarę oczekiwań. Krakowianka poprawiła jednak osiągnięcie z zeszłorocznej edycji imprezy (druga runda) i najprawdopodobniej awansuje w rankingu (z 15. w okolice 12. pozycji).

Madison Keys w czwartej rundzie zmierzy się z Sereną Williams, która po niesamowitym „boju” ograła Bethanie Mattek-Sands 3:6, 7:5, 6:0.