New Haven: Radwańska w ćwierćfinale

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/wtatour.com, foto: AFP

Agnieszka Radwańska pokonała Alize Cornet 6:4, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w New Haven. Kolejną rywalką Polki będzie Madison Keys lub Petra Kvitova.

Los znów zetknął Agnieszkę Radwańską i Alize Cornet. Tenisistki spotkały się kilkanaście dni temu w Toronto, gdzie Polka zwyciężyła w trzech setach. – Grałyśmy już parę razy i nasze spotkania zazwyczaj trwają dwie, trzy godziny. Pomyślałam sobie, że o nie, nie chcę grać tyle czasu, ten mecz musi się potoczyć szybciej – mówiła już po spotkaniu Radwańska, która, jak założyła, tak zrobiła.

Pierwszy set nie zapowiadał krótkiej i łatwiej przeprawy. Obie tenisistki wzajemnie się przełamywały, a pierwszą, która utrzymała serwis, była Francuzka. Na szczęście, także i Polka wygrała własne podanie, a potem znowu zdobyła breaka. Końcówka, choć wyrównana, należała do niej. W drugiej partii Radwańska poszła za ciosem i objęła prowadzenie 4:0. Cornet się obudziła i zdołała odrobić dwa gemy. Na więcej Polka jej nie pozwoliła i po chwilowej zadyszce ponownie przejęła inicjatywę, kończąc spotkanie.

O półfinał nasza zawodniczka zagra z Petrą Kvitovą albo Madison Keys. Ich mecz dzisiejszej nocy czasu polskiego.

Agnieszka Radwańska (Polska, 7) – Alize Cornet (Francja) 6:4, 6:2