Winston-Salem: udany rewanż Janowicza

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz w drugiej rundzie turnieju w Winston-Salem wygrał z Lukasem Rosolem 6:3, 6:2, rewanżując się Czechowi za porażkę w ubiegłorocznym finale tej imprezy.

Los sprawił, że już w drugiej rundzie turnieju Winston-Salem doszło do powtórki z ubiegłorocznego finału. Dwanaście miesięcy temu Rosol wygrał mecz o tył z Janowiczem 3:6, 7:6(5), 7:5.

Dzisiejsze spotkanie okazało się znacznie bardziej jednostronne, a co najważniejsze zdominowane przez Polaka. W trzecim gemie pierwszego seta Janowicz wybronił pięć break pointów i od tego momentu do końca pewnie pilnował podania.

Rozstrzygające przełamania w pierwszej partii nastąpiło w ósmym gemie, wygranym przez „Jerzyka” do 15. W drugim secie łodzianin od stanu 0:1 wygrał pięć kolejnych gemów, a przy 5:2 i 40-30 wykorzystał pierwszego meczbola. Spotkanie trwało 70 minut.

Był to trzeci mecz pomiędzy tymi tenisistami w rozgrywkach ATP Tour i drugie zwycięstwo Janowicza (pierwsze miało miejsce dwa lata temu w Marsylii).

W Winston-Salem Janowicz jest rozstawiony z numerem szesnaście, dzięki czemu w pierwszej rundzie miał wolny los. O awans do najlepszej szesnastki turnieju łodzianin zagra z turniejową „dwójką” Kevinem Andersonem lub Michaiłem Kukuszkinem.

Jerzy Janowicz (Polska, 16) – Lukas Rosol (Czechy) 6:3, 6:2