Winnipeg: przekonujące zwycięstwo Fręch

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Antoni Cichy/Tenisklub

Magdalena Fręch udanie rozpoczęła turnieju ITF w Winnipegu. Polka w pierwszej rundzie rozgrywek o łącznej puli nagród 25 tysięcy dolarów pokonała 6:1, 6:2 Alexandrę Riley.

Rozstawiona z „ósemką” Polka, mimo że w rankingu WTA notowana jest pod koniec czwartej „100”, była zdecydowaną faworytką pojedynku z Amerykanką. Jej rywalka to 816. rakieta świata, a do turnieju głównego przedzierała się przez kwalifikacje.

Fręch spełniła pokładane w niej nadzieje i zrobiła, co do niej należało. Bardzo dobrze weszła w mecz i od razu przełamała 24-letnią przeciwniczkę. Po trzecim gemie Polka prowadziła już 3:0. Amerykanka zmniejszyła stratę, odrabiając jednego breaka, ale końcówka należała do Fręch, która nie oddała Riley ani jednego gema.

W drugim secie 17-latka potrzebowała kilka minut, zanim odzyskała kontrolę nad spotkaniem. W pierwszym gemie nie zdobyła nawet punktu i straciła serwis. W drugim amerykańska kwalifikantka utrzymała podanie, co dawało jej prowadzenie 2:0. Sytuacja szybko wróciła jednak do normy, a kiedy Fręch się rozpędziła, była nie do zatrzymania. Wygrała sześć gemów z rzędu, kończąc pojedynek siódmym przełamaniem.

Stawką kolejnego meczu będzie już awans do ćwierćfinału. W drugiej rundzie łodzianka spotka się z Alexą Guarachi. Chilijka także wygrała z amerykańską kwalifikantką. Brynn Boren pokonała 7:5, 6:2. Przed Polką trudniejsze zadanie, bo Guarachi zajmuje 438. miejsce w rankingu WTA.

Magdalena Fręch (Polska, 8) – Alexandra Riley (USA, Q) 6:1, 6:2