New Haven: Linette nie zagra w turnieju głównym

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette nie awansowała do turnieju głównego w New Haven. W finale eliminacji Polka uległa 6:4, 4:6 i 5:7 klasyfikowanej w trzeciej „100” Oldze Sawczuk.

27-letnia zawodniczka urodzona w Doniecku najwyżej w karierze notowana była niewiele wyżej niż obecnie Linette. Miało to jednak miejsce w 2008 roku. Teraz Ukrainka walczy o powrót nie do pierwszej, lecz drugiej „100” światowego rankingu. Nie przeszkodziło jej to w pokonaniu naszej tenisistki.

Pojedynek rozpoczął się po myśli poznanianki, bowiem wyszła na prowadzenie 2:0. Niestety, długo się nim nie cieszyła. Przeciwniczka wyrównała stan rywalizacji już w czwartym gemie. Drugie przełamanie Linette zdobyła na 5:4. Po chwili wybrnęła z poważnych opresji, broniąc trzy break pointy i ostatecznie zamykając seta.

W decydujących momentach drugiej partii Polka nie wykazała się zimną krwią. Odrobiła wprawdzie stratę z 1:4 do 4:4, ale przy stanie 4:5 dała się przełamać. Trzeci set do szóstego gema układał się bardzo dobrze dla Linette. Prowadziła 4:2, jednak nie utrzymała przewagi. Sawczuk wygrała trzy gemy z rzędu, dzięki czemu wróciła do gry o miejsce w turnieju głównym.

Postawiona pod ścianą poznanianka doprowadziła do remisu 5:5. Ukrainka ponownie wygrała swojego gema serwisowego i po raz drugi jedno przełamanie dzieliło ją od zwycięstwa. Niestety, tym razem Linette nie utrzymała podania.