Cincinnati: Radwańska odpada w pierwszej rundzie

Agnieszka Radwańska już na pierwszej rundzie zakończyła rywalizację w Cincinnati. Polka przegrała z kwalifikantką Anną Karoliną Schmiedlovą 6:4, 3:6, 1:6.

Polka i 20-letnia Słowaczka zmierzyły się po raz pierwszy. Schmiedlowa rozpoczęła mecz bez kompleksów, w trzecim gemie wybroniła dwa break pointy, a w szóstym doprowadziła do przełamania. Od stanu 2:4 krakowianka zapisała jednak na konto cztery kolejne gemy, wykorzystując pierwszego setbola.

Niestety nasza tenisistka nie poszła za ciosem i w dalszej fazie spotkania była coraz bardziej bezradna. 41. w rankingu Schmiedlova wygrała trzy pierwsze gemy drugiej partii i tym razem przewagę przełamania pewnie utrzymała do końca. Radwańska przy 2:5 zdołała wybronić jeszcze dwa setbole (od 15-40), jednak następnie Słowaczka pewnie utrzymała podanie.

Decydujący set okazał się popisem tegorocznej mistrzyni z Katowic. Radwańska tylko w pojedynczych zagrania przypominała o swoich ogromnych możliwościach. Grająca znacznie bardziej stabilnie Schmiedlova straciła zaledwie gema, wygrywając cały mecz w dwie godziny oraz 24 minuty. Pochodząca z Koszyc tenisistka zagra w drugiej rundzie z Iriną-Camelią Begu.

To trzeci turniej w bieżącym sezonie (po Stuttgarcie i Roland Garros), który Agnieszka Radwańska kończy na pierwszej rundzie. Pomimo porażki krakowianka zachowa najprawdopodobniej piętnastą pozycję w rankingu WTA. Teraz przed Polską występ w wielkoszlemowym US Open, który rozpoczyna się 31 sierpnia.

Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, Q) – Agnieszka Radwańska (Polska, 13) 4:6, 6:3, 6:1