Toronto: Linette nie zagra w turnieju głównym

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Antoni Cichy/Tenisklub

Magda Linette nie zdołała awansować do turnieju głównego w Toronto. W finale kwalifikacji Rogers Cup Polka uległa w dwóch setach Carinie Witthoeft.

Rozstawiona z „piątką” tenisistka okazała się zbyt mocna dla trzeciej rakiety naszego kraju. Linette miała problemy ze wstrzeleniem się z serwisem. Popełniła aż sześć błędów serwisowych, a przy pierwszym podaniu wygrała tylko 48% akcji.

Poznanianka dobrze weszła w spotkanie, choć w drugim gemie musiała bronić break pointa. Utrzymała podanie, by po chwili przełamać Niemkę na 2:1. Niestety, radość nie trwała długo, bo rywalka błyskawicznie odrobiła stratę, wyrównując stan rywalizacji na 2:2.

Ponownie obie zawodniczki wymieniły się breakami w końcówce pierwszej partii, z czego skorzystała Witthoeft. 20-latka zaliczyła breaka na 5:3 i serwowała jużna seta. Linette doprowadziła wtedy do przełamania powrotnego, ale na niewiele się to zdało. Rywalka wyszła na prowadzenie 40-0 przy jej podaniu i wykorzystała drugiego setbola.

Początek drugiej partii był niemalże kopią pierwszej. Witthoeft straciła serwis już w gemie otwierającym seta, ale nasza tenisistka nie utrzymała tej przewagi. Poznanianka mogła znaleźć się w poważnych tarapatach, kiedy dała się przełamać – tym razem na 1:3, jednak błyskawicznie odłamała.

Decydujący dla losów całego seta okazała się bardzo zacięty ósmy gem. Linette miała trzy piłki, żeby doprowadzić do remisu 4:4, ale ostatecznie trzeciego break pointa na przełamanie zamieniła Niemka, która już po kilkudziesięciu sekundach mogła się cieszyć ze zwycięstwa.

23-latka była ostatnią polską zawodniczką, która walczyła w kwalifikacjach Rogers Cup. W sobotę odpadły Urszula Radwańska oraz Paula Kania. W wewnętrznym polskim pojedynku pokonała ją właśnie Linette.