Toronto: turniej główny nie dla Urszuli Radwańskiej

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska nie wystąpi w turnieju głównym Rogers Cup w Toronto. W pierwszej rundzie eliminacji krakowianka przegrała z niżej notowaną Aliaksandrą Sasnowicz 5:7, 6:7(3).

Spotkanie 24-letniej Polki i o trzy lata młodszej Białorusinki obfitowało w zwroty sytuacji na korcie. W pierwszym secie Radwańska serwowała przy 5:4 i miała nawet setbola (przy 40-30). W drugiej partii nasza tenisistka zdołała „wyciągnąć” z 0:4, ale niestety w tie breaku gładko przegrała 3-7. Mecz trwał dwie godziny oraz dziesięć minut.

Urszula Radwańska po raz szósty próbował swych sił w Rogers Cup. Krakowianka nigdy nie zdołała przejść w tej imprezie pierwszej rundy turnieju głównego, ale po raz pierwszy przegrała w inauguracyjnej rundzie eliminacji.