Stanford: dwie twarze Radwańskiej – jest ćwierćfinał

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska wygrała z Misaki Doi 1:6, 6:2, 6:0 i zapewniła sobie miejsce w ćwierćfinale turnieju rangi „Premier” w Stanford. W piątek krakowiankę czeka konfrontacja z Angelique Kerber.

Radwańska w Stanford zmagała się z bólem pleców i dlatego poprosiła organizatorów o przełożenie pierwszego meczu z środy na czwartek.

Braki w treningu i niepewność co do kondycji fizycznej były na początku meczu bardzo wyraźnie widoczne u naszej tenisistki. Doi przewyższała Polkę w poruszaniu się po korcie i w dynamice uderzeń. Leworęczna Japonka znakomicie operowała szczególnie forhendem.

Od stanu 1:1 Doi wygrała pięć kolejnych gemów i pierwszego seta w 26 minut. W takiej sytuacji na korcie pojawił się Tomasz Wiktorowski, starając się zmobilizować krakowiankę. Początek drugiej partii nie był jednak obiecujący, gdyż dwa pierwsze gemy wygrała Doi.

Kluczowy okazał się trzeci gem drugiej partii. Radwańska wybroniła w nim dwa break pointy i przerwała passę rywalki, jednocześnie rozpoczynając własną serię wygranych gemów, która trwała aż do końca meczu! Polka z każdą piłką pewniej poruszała się po korcie, zaczęła umiejętnie urozmaicać akcje, kompletnie „rozregulowując” tym Japonkę. Spotkanie trwało godzinę oraz 27 minut.

W ćwierćfinale rywalką Agnieszki Radwańskiej będzie Angelique Kerber, która w pierwszym meczu dnia na korcie centralnym pokonała Anę Konjuh 6:4, 6:3. Polka i Niemka zagrają ze sobą po raz dziesiąty, a bilans dotychczasowych konfrontacji jest nieznacznie lepszy dla naszej tenisistki (5-4).

Tak relacjonowaliśmy mecz Agnieszki Radwańskiej z Misaki Doi:

6:0 Koniec meczu! Agnieszka Radwańska melduje się w ćwierćfinale, wygrywając dwanaście gemów z rzędu. Przy 15-40 i pierwszym meczbolu krakowianka popisuje się efektownym forhendem po linii. Brawo!

5:0 Kolejny pewny gem serwisowy Radwańskiej. Przy 40-15 Polka wygrywa wymianę z głębi kortu (aut z forhendu Doi).

4:0 Doi już kompletnie pogubiona, wyrzuca piłkę za piłką. Przy 15-40 smecz Japonki ląduje w siatce. Ćwierćfinał już bardzo blisko.

3:0 Jest i dziewiąty gem z rzędu dla Agnieszki. Przy 40-15 ładna ofensywna akcja Doi, ale na koniec zepsuty return przez Japonkę

2:0 Ósmy gem z rzędu dla Polki! Przy 30-40 Japonka broni się wygrywającym odwrotnym krosem z forhendu. Następnie Agnieszka wygrywa wymianę z głębi kortu. Przy drugim break pointcie skuteczna gra Japonki przy siatce.

Przy kolejnej równowadze Japonka zagrywa bekhend w siatkę, a na koniec notuje podwójny błąd.

1:0 Radwańska pewnie utrzymuje podanie (do 15), kończąc skutecznym serwisem. Warto podkreślić, że Japonka jedyny punkt w tym gemie wygrała po bardzo widowiskowej akcji przy siatce.

6:2 Set dla Agnieszki Radwańskiej! Doi od 0-30 wygrywa trzy kolejne piłki, ale następnie pakuje forhend w siatkę.

Przy równowadze Agnieszka wygrywa wymianę z głębi kortu, a przy setbolu błąd z forhendu Doi.

Tym razem to Doi korzysta z podpowiedzi trenera.

5:2 Piąty kolejny gem dla Agnieszki. Pewnie wygrane podanie do 15, zakończone wygrywającym serwisem.

4:2 Agnieszka zaczyna grać swój tenis i efekty od razu widać. Przy 15-30 doskonały dropszot Polki, a następnie wygrana dłuższa wymiana z głębi kortu.

3:2 Trzeci gem z rzędu idzie na konto Agnieszki! Podanie wygrane na sucho, zakończone pewnym winnerem z forhendu.

2:2 Radwańska odrabia straty! Wyraźnie w tym gemie pogubiła się Doi. Przy break pointcie agresywny return naszej tenisistki i Japonka pakuje slajs z bekhendu w siatkę.

1:2 Bardzo ważny gem. Radwańska od 0-30 wygrywa trzy kolejne akcje. Przy piłce gemowej krakowianka przegrywa wymianę z głębi kortu.

Przy równowadze wygrywający return Doi (ładny odwrotny kros z forhendu). Przy break pointcie niewymuszony błąd z forhendu Misaki.

Przy drugiej równowadze doskonały return Japonki z bekhendu. Radwańska wybroniła się tym razem serwisem. Dwa kolejne punkty także dla naszej tenisistki – na koniec znakomity winner z forhendu.

0:2 Od stanu 15-30 Doi gładko wygrywa trzy kolejne punkty. Agnieszka wyraźnie zirytowana.

0:1 Na początek drugiego seta Radwańska przegrywa podanie do 15. Japonka doskonale porusza się po korcie i niezwykle precyzyjnie rozprowadza piłki. Przy break pointcie Doi trafiła z forhendu w zewnętrzną część linii.

Na korcie pojawił się Tomasz Wiktorowski, starając się zmobilizować naszą tenisistkę.

1:6 Japonka wygrywa pierwszego seta w 26 minut. Przy 40-30 i pierwszym setbolu potężny błąd Doi z forhendu. Następnie błąd z returnu Agnieszki. Przy drugiej piłce setowej znów prosty błąd z forhendu Japonki.

Przy kolejnej równowadze podwójny błąd Misaki, jednak następnie as serwisowy. Przy czwartej równowadze Doi raz jeszcze wyrzuca forhend w aut.

Przy drugim break pointcie Agnieszka myli się z returnu, a przy równowadze zagrywa bekhend w siatkę. Przy trzecim setbolu wygrywający forhend Doi.

1:5 Fatalnie. Najpierw dwa podwójne błędy, następnie prosty błąd przy siatce, a na koniec bekhend wpakowany w pół siatkę.

1:4 Źle to wygląda. Doi wygrywa podanie na sucho, kończąc gema asem.

1:3 Doi jak natchniona. Przy 15-30 winner z bekhendu Japonki, a następnie Radwańska wyrzuca forhend w aut. Na razie Polka daleka od optymalnej dyspozycji.

1:2 Od stanu równowagi Doi wygrywa dwa kolejne punkty. Na końcu niezwykle widowiskowa akcja, Polka robiła cuda w obronie, ale ostatecznie Doi odnotowała wygrywający wolej.

1:1 Bardzo dobra dyspozycja serwisowa Agnieszki. Był as, wygrywający serwis, a przy 40-15 potężnie z returnu pomyliła się Japonka.

0:1 Bardzo energiczny początek Japonii. Podanie wygrane do 15, zakończona pewnym wolejem. Agnieszka na razie chyba trochę asekuracyjnie.

22:03 24-letnia Misaki Doi plasuje się aktualnie na 104. miejscu rankingu WTA. Japonka mierzy 159 cm i gra lewą ręką.

22:02 Losowanie wygrała Doi i wybrała rozpoczęcie meczu serwisem.

22:01 Polska i Japonka są już na korcie centralnym. Za moment początek rozgrzewki.

21:58 Radwańska i Doi zagrają ze sobą po raz drugi. Cztery lata temu w Tokio nasza tenisistka pewnie wygrała w pierwszej rundzie turnieju w Tokio 6:1, 6:1, a potem sięgnęła po tytuł. Niech to będzie dobry zwiastun!

21:52 Pierwotnie Polka i Japonka miały zmierzyć się w środę, jednak nasza tenisistka poprosiła organizatorów o przełożenie spotkania. Niestety nasze tenisistce dokucza ból pleców. Miejmy jednak nadzieję, że nie jest to poważny uraz.

21:50 Polka oraz Japonka powinny pojawić się na korcie centralnym Taube Family Tennis Stadium za ok 10 minut. Będzie to drugi dzisiejszy mecz na tym obiekcie. Wcześniej Angelique Kerber wygrała z Aną Kojuh 6:4, 6:3. To właśnie Niemka będzie ćwierćfinałową rywalką Radwańskiej lub Doi.