Gstaad: Bednarek w ćwierćfinale

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: Peter Figura

Tomasz Bednarek i Rameez Junaid awansowali do ćwierćfinału debla turnieju ATP w Gstaad. Polak i Australijczyk pokonali w pierwszej rundzie Maximo Gonzaleza i Andre Sa.

Dla 33-letniego Bednarka jest to pierwszy w tym roku wygrany mecz w turnieju ATP. Polski deblista ze względów zdrowotnych stracił bowiem pierwszą połowę sezonu. Do głównego cyklu wrócił w zeszłym tygodniu w Bastad, a teraz wrócił też na zwycięską ścieżkę.

Spotkanie z argentyńsko-brazylijską parą nie było łatwe. W pierwszej partii Bednarek i Junaid mieli spore problemu – dwukrotnie stracili serwis i przegrali 2:6. Później było już lepiej. W drugiej odsłonie Polak i Australijczyk nie wykorzystali żadnej z sześciu szans na przełamanie, ale na szczęście brak skuteczności nie zemścił się na nich w kluczowej rozgrywce. Tiebreaka Bednarek i Junaid wygrali 7-4, a następnie w tiebreaku meczowym zwyciężyli 10-6. Całe spotkanie trwało 1 godzinę i 30 minut.

W ćwierćfinale rywalami Bednarka i Junaida będą Aleksandr Bury i Denis Istomin. Białorusin i Uzbek w pierwszej rundzie wyeliminowali rozstawionych z "dwójką" Mariusza Fyrstenberga i Santiago Gonzaleza.

Pierwsza runda debla:
T. Bednarek, R. Junaid (Polska, Australia) – M. Gonzalez, A. Sa (Argentyna, Brazylia) 2:6, 7:6(4), 10-6