Wimbledon: porażka Jans-Ignacik

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/wimbledon.org, foto: AFP

W dokończonym dziś meczu drugiej rundy Wimbledonu debla pań Klaudia Jans-Ignacik i Julia Bejgelzimer przegrały z najwyżej rozstawionymi w turnieju Su-Wei Hsieh i Shuai Peng.

Niespodzianki nie było. Chociaż początek mógł dawać na nią nadzieję, bo przed długą przerwą spowodowaną przez deszcz polsko-ukraińska para objęła prowadzenie 3:1. Przy takim wyniku tenisistki dziś wznawiały grę i niestety pierwsze pięć gemów zdobyły faworyzowane Azjatki, które tym samym wygrały seta.

W drugim nie pozwoliły już sobie na taką dekoncentrację. Kontrolowały sytuację od samego początku. W trzecim gemie wywalczyły pierwsze przełamanie, a w samej końcówce dorzuciły drugie, dzięki czemu mogły się cieszyć z wygranej 6:3, 6:3 i awansu do trzeciej rundy turnieju.

Druga runda debla:
S.-W. Hsieh, S. Peng (Tajwan, Chiny, 1) – K. Jans-Ignacik, J. Bejgelzimer (Polska, Ukraina) 6:3, 6:3