Wimbledon: druga runda nie dla Janowicza

Jerzy Janowicz już na pierwszej rundzie zakończył rywalizację w Wimbledonie. Łodzianin przegrał z 80. w rankingu Marselem Ilhanem 6:7(4), 4:6, 7:6(4), 3:6.

Po dobrym występie w Halle z nadziejami podchodziliśmy do udział łodzianina w Wimbledonie. Niestety boleśnie zweryfikował to już pierwszy mecz. Polski tenisista nie potrafił dzisiaj znaleźć recepty na równo grającego Ilhana.

W pierwszym secie obaj tenisiści skutecznie pilnowali podania. Tie break rozpoczął się obiecująco, gdyż Janowicz wygrał trzy pierwsze punkty; siedem z ośmiu kolejnych poszło jednak na konto tureckiego tenisisty.

W drugim secie doszło do serii przełamań. Ilhan zdobył breaka w piątym gemie, Janowicz natychmiast stratę odrobił, ale Turek w siódmym gemie znów doprowadził do przełamania i tym razem przewagi już nie roztrwonił.

W trzeciej partii obaj znów zgodnie wygrywali gemy serwisowe, ale w tie breaku tym razem skuteczniejszy okazał się łodzianin, wygrywając od stanu 2-4 pięć kolejnych punktów. Niestety odwrócić losów meczu się nie udało. Czwartego seta Ilhan rozpoczął od wygrania trzech pierwszych gemów i przewagę przełamania utrzymał, broniąc po drodze jednego break pointa.

Dla Jerzego Janowicza był to czwarty występ w Wimbledonie, a po raz pierwszy przegrał tu inauguracyjny mecz. W 2012 i 2014 roku osiągnął w Londynie trzecią rundę, zaś dwa lata temu półfinał. Dzisiejsza porażka oznacza, iż łodzianin najprawdopodobniej wypadnie poza czołową pięćdziesiątkę rankingu (aktualnie jest 47.).

Tak relacjonowaliśmy mecz Janowicza z Ilhanem:

3:6 Koniec meczu i turnieju dla Jerzego Janowicza. W rywalizacji na przewagi łodzianin broni dwa meczbole, ale Turek kończy pojedynek za trzecią okazją. Spotkanie trwało dwie godziny oraz 40 minut.

3:5 Błyskawiczny gem serwisowy Janowicza. Teraz moment prawdy…

2:5 Ilhan gem od awansu do drugiej rundy. Turek wygrywa podanie do 15. Na koniec wymuszony błąd Jerzyka z forhendu.

2:4 Janowicz wygrywa gema na przewagi, wykorzystując trzecią piłkę gemową. Break pointów nie musiał bronić.

1:4 Ważny gem dla Turka. Ilhan wybronił break point, wygrywając od 30-40 trzy kolejne punkty.

1:3 Przy 40-30 wygrywający bekhend Ilhana, ale następnie dwa punkty dla Janowicza. Ten mecz można jeszcze uratować.

0:3 Ilhan idzie za ciosem – gem wygrany na sucho, zakończony asem.

0:2 Jest źle. Przy 40-30 błąd z forhendu Janowicza, a następnie bardzo dobry return Turka. Przy break pointcie wymuszony błąd z bekhendu łodzianina.

0:1 Pierwszy gem bez większej historii. Ilhan wygrywa podanie do 15.

Po raz kolejny przypominamy o naszym Typerze, w którym do wygrania jest sprzęt marki Head. Szczegóły TUTAJ.

7-4 Set dla Janowicza! Na koniec wymuszony błąd z bekhendu Ilhana.

6-4 Czwarty z rzędu punkt dla Janowicza. Będą setbole!

5-4

4-4 Winner z forhendu Janowicza.

3-4 Skuteczny wypad Polaka do siatki.

2-4

2-3 Drugi z rzędu przegrany punkt przez Jerzyka przy serwisie.

2-2 Błąd z forhendu Janowicza.

2-1 Skuteczny wolej Turka.

2-0 Mini break dla Polaka!

1-0 Wygrywający forhend Janowicza.

6:6 Ilhan wygrywa podanie na sucho, a to oznacza drugi w tym meczu tie break.

6:5 Janowicz wygrywa podanie do 30. Teraz czekamy czym odpowie Ilhan.

5:5 Od stanu po 15 trzy kolejne punkty dla Ilhana, który finalizuje gema asem.

5:4 Było trochę nerwów, ale od 15-30 Janowicz wygrał trzy kolejne punkty.

4:4 Przy 40-15 wygrywając bekhend Janowicza, jednak następnie skuteczny forhend Ilhana.

4:3 Siedem gemów w osiemnaście minut. Przy po 30 as Jerzyka, a na koniec wymuszony błąd z bekhendu Turka.

3:3 Ilhan wciąż bez przegranej piłki przy własnym podaniu w tym secie. Przy 30-0 as Turka, a na koniec winner z forhendu.

3:2 Zaczął Janowicz od podwójnego błędu, ale na szczęście wygrał cztery kolejne punkty.

2:2 Ilhan w tym secie jeszcze nie przegrał punkty w gemie serwisowym.

2:1 Przy 40-0 niewymuszony błąd z forhendu Janowicza, ale następnie as (drugi w gemie, a dziewiąty w meczu).

1:1 Najpierw pewny gem serwisowy Janowicza (do 15); a następnie w podobnym stylu odpowiada Ilhan (do 0).

Wiadomo już, że zwycięzca tego meczu zagra z Kevinem Andersonem. Tenisista z RPA pokonał Lucasa Pouille 6:2, 7:5, 3:6, 6:3.

Statysytki po dwóch pierwszych setach:

""

4:6 Drugi set dla Ilhana. Był jeszcze cień szansy, ale od stanu po 30 dwa nieudane bekhendy Janowicza. Polak jest pod ścianą.

4:5 Szybki gem serwisowy dla Janowicza (do 0). Dopiero jednak przed nami kluczowy moment tego seta.

3:5 Ilhan coraz bliżej drugiego seta na koncie. Przy 40-30 błąd z bekhendu Turka, ale wygrywa on dwa kolejne punkty.

3:4 Niestety, kolejne przełamanie. Janowicz nie wykorzystał dwóch piłek gemowych, zaś Ilhan przy pierwszym break pointcie zagrywa winner z forhendu.

3:3 Strata natychmiast odrobiona! Przy 40-15 winner z forhendu Janowicza, a następnie podwójny błąd Turka. Przy równowadze błąd z forhendu Ilhana, a na koniec winner z bekhendu naszego tenisisty.

2:3 Janowicz traci podanie. Po dwóch niewymuszonych błędach Polaka zrobiło się 30-40, lecz break pointa wybronił asem. Później łodzianin popełnił jednak dwa błędy i dał się przełamać.

2:2 Ilhan znów wygrywa do 15. Przy 15-15 notuje winnera z bekhendu, a później wymusza dwa błędy na Polaku.

2:1 Janowicz po raz drugi w meczu musiał bronić break pointa i po raz drugi sztuka mu się ta powiodła. Polak od 30-40 wygrywa trzy kolejne punkty, kończąc wygrywającym forhendem.

1:1 Od stanu 15-15 trzy szybko wygrane punkty przez Turka, as na koniec.

W międzyczasie zapraszamy do naszego wimbledońskiego Typera, w którym do wygrania jest sprzęt marki Head! Szczegóły TUTAJ.

1:0 Na szczęście Janowicz nie posypał się. Łodzianin wygrywa gem na sucho, kończąc asem.

4-7 Niestety. Wymuszony błąd z forhendu Janowicza na koniec seta.

4-6

4-5

3-5

3-4

3-3 Ilhan odrabia straty – błąd Janowicza z forhendu.

3-2 As Turka.

3-1 Ilhan zagrywa wygrywający forhend.

3-0 Kolejny skuteczny bekhend łodzianina.

2-0 Winner z bekhendu Jerzyka.

1-0 Mini break dla Polaka na początek!

6:6 Drugi z rzędu gem serwisowy Janowicza wygrany na sucho. Przed nami tie break!

Znamy już plan gier na wtorek. Agnieszka Radwańska i Lucie Hradecka zagrają drugi mecz dnia (po spotkaniu panów) na korcie numer 12. Magda Linette zagra natomiast o 12:30 z Kurumi Narą na korcie nr 8. W deblu powalczą z kolei Matusz Kowalczyk i Paula Kania. Dokładny plan gier TUTAJ.

5:6 Ilhan w tym secie serwisu już nie straci. Pry 40-15 podwójny błąd Turka, ale następnie niewymuszony błąd z forhendu Jerzyka

5:5 Na szczęście gem bez większych emocji. Jerzyk wygrywa podanie na sucho, przy 40-0 notując wygrywający bekhend.

4:5 Od stanu po 30 Ilhan wygrywa dwa kolejne punkty, kończąc gema potężnym wygrywającym forhendem.

4:4 Kolejny gem rozstrzygnięty w pięciu punktach na korzyść serwującego. Janowicz dobrze trafiał pierwszym podaniem, zmuszając Turka do błędów z głębi kortu.

3:4 Marsel wygrywa podanie do 15, kończąc dwoma winnerami z forhendu. Za nami pierwsze 20 minut rywalizacji. Przypomnijmy, że obaj tenisiści mieli jak dotąd po jednej okazji na przełamanie.

3:3 Szybki gem dla Polaka, który od 0-15 wygrywa cztery kolejne punkty. Jerzyk jak na razie wygrał 9 z 12 punktów po pierwszym podaniu.

2:3 Tym razem to Turek broni break point. Przy po 30 winner z forhednu Janowicza, ale następnie nasz tenisista pomylił się bekhendu. Dwa kolejne punkty pewnie także wygrał Ilhan.

2:2 Przy po 30 podwójny błąd łodzianina (drugi w gemie), ale następnie trzy wygrane punkty.

1:2 Trzy asy Ilhana, a następnie winner z forhendu. Idzie na razie błyskawicznie.

1:1 Janowicz także odpowiada szybkim gemem, wygrywając od 0-15 cztery kolejne punkty i kończąc asem.

0:1 Ilhan rozpoczyna od pewnie wygranego podania. Przy 40-15 błąd Janowicza z bekhendu.

19:15 Spotkanie Polaka z Turkiem w ostatniej chwili zostało przełożone z kortu numer 15 na numer 5. Obaj tenisiści pojawili się już na obiekcie. Dokładną zapowiedź czekającego nas meczu można przeczytać TUTAJ.