Nottingham: Kubot nie zagra o tytuł

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Antoni Cichy/Tenisklub

Łukasz Kubot i Maks Mirnyj mieli piłkę meczową w półfinale turnieju ATP w Nottingham, ale ostatecznie nie zdołali awansować do finału, przegrywając z Pablo Cuevasem i Davidem Marrero 5:7, 6:1, 10-12.

Pierwszy set meczu półfinałowego obfitował w sporą ilość przełamań. Już w pierwszym gemie Kubot i Mirnyj stracili serwis, lecz po chwili natychmiast odrobili straty. Później to "nasz" duet uzyskał kolejne przełamanie i prowadził 4:2, lecz nie zdołał tego prowadzenia utrzymać.

Polak i Białorusin z pewnością będą żałować niewykorzystanych czterech setboli. Przy 5:4 i serwisie rywali "nasza" para prowadziła już 40-0, lecz rywale wyszli z opresji, wygrywając cztery punkty z rzędu. Na domiar złego Cuevas i Marrero poszli za ciosem, przełamując Kubota i Mirnego i to właśnie urugwajsko-hiszpański duet wygrał w secie otwarcia 7:5.

Druga partia należała już zdecydowanie do Kubota i Mirnego, którzy błyskawicznie wyszli na zdecydowane prowadzenie i szybko wygrali 6:1.

O losach awansu do finalu decydował więc super tiebreak, w którym wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Cuevas i Marrero jako pierwsi wywalczyli meczbola, prowadzili bowiem 9-8. Wówczas Kubot i Mirnyj wygrali dwie kolejne piłki przy własnym serwisie i sami mieli piłkę meczową. Kolejne trzy akcje padły jednak łupem Urugwajczyka i Hiszpana i to oni awansowali do finału, triumfując 7:5, 1:6, 12-10.

Półfinał debla:
P. Cuevas, D. Marrero (Urugwaj, Hiszpania, 2) – Ł. Kubot, M. Mirnyj (Polska, Białoruś) 7:5, 1:6, 12-10