Eastbourne: Radwańska idzie jak burza!

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska w ekspresowym tempie zameldowała się w półfinale turnieju WTA w Eastbourne. Dziś Polka oddała zaledwie cztery gemy Cwetanie Pironkowej, wygrywając 6:2, 6:2.

W tym sezonie Agnieszka Radwańska niewątpliwie nie spisuje się na miarę oczekiwań, lecz turniej w Eastbourne może być zwiastunem lepszych czasów dla Polki. W pierwszych dwóch rundach nasza reprezentantka straciła łącznie tylko pięć gemów, a wygrana w ćwierćfinale także przyszła jej z łatwością.

Pierwsza partia zacięta była jedynie na samym początku. Pironkowej udało się wybronić dwa break pointy w pierwszym gemie, później Bułgarka wyszła jeszcze na prowadzenie 2:1, lecz w kolejnych fragmentach seta nie miała nic do powiedzenia. Radwańska wygrała pięć gemów z rzędu, dwukrotnie przełamując rywalkę i triumfując w partii otwarcia 6:2.

Druga odsłona to także pokaz dobrej dyspozycji serwisowej w wykonaniu naszej reprezentantki. Krakowianka przy swoim podaniu nie straciła bowiem w tym secie ani jednego punktu! W każdym gemie serwisowym Pironkowej Radwańska miała natomiast break pointy. Wykorzystała dwa z nich i zwyciężyła w całym meczu 6:2, 6:2.

Jutro rywalką Polki w walce o pierwszy finał w cyklu WTA w tym sezonie będzie Daria Gawriłowa lub Sloane Stephens.