Eastbourne: ekspresowe zwycięstwo Radwańskiej

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Niecałą godzinę zajął Agnieszce Radwańskiej awans do trzeciej rundy turnieju WTA w Eastbourne. W swoim pierwszym meczu Aegon International Polka pokonała Irinę Falconi 6:0, 6:2.

Polka była zdecydowaną faworytką pojedynku z kwalifikantką z USA i z tej roli wywiązała się znakomicie. W pierwszym secie Radwańska nie pozwoliła rywalce na wygraną choćby w jednym gemie. Jedynie w dwóch gra toczyła się na przewagi, a po 25 minutach nasza reprezentantka wygrała 6:0.

Na początku drugiej odsłony Falconi niespodziewanie przełamała Polkę, ale przewagi nie zdołała utrzymać choćby na chwilę – w kolejnych czterech gemach Amerykanka ugrała tylko cztery punkty. Przy stanie 4:1 dla Radwańskiej Falconi wygrała jedynego gema serwisowego w tym spotkaniu i to było już wszystko, na co stać było Amerykankę.

Krakowianka po zaledwie 58 minutach triumfowała w całym pojedynku 6:0, 6:2, wykorzystując już pierwszą piłkę meczową. Prawdziwy test czeka jednak Radwańską dopiero w trzeciej rundzie. Tam jej rywalką będzie rozstawiona z numerem osiem Karolina Pliszkova, która kilka dni temu doszła do finału turnieju w Birmingham.

Agnieszka Radwańska (Polska, 9) – Irina Falconi (USA, Q) 6:0, 6:2