Ilkley: Kania odpada w drugiej rundzie

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Paula Kania nie zdołała awansować do ćwierćfinału turnieju ITF w Ilkley (pula nagród 50 tysięcy dolarów). Po bardzo zaciętym meczu Polka przegrała z Anną-Leną Friedsam 5:7, 7:6(5), 4:6.

Pojedynek Kani z rozstawioną z numerem cztery Niemką od początku był bardzo zacięty. W pierwszej partii bardzo długo nie mieliśmy żadnych przełamań. Zmieniło się to dopiero w samej końcówce. W dwunastym gemie to Friedsam zdobyła breaka, dzięki któremu wygrała w secie otwarcia 7:5.

Drugą odsłonę znakomicie rozpoczęła Kania. Polka błyskawicznie wyszła na prowadzenie 3:0, mając przewagę podwójnego przełamania. Friedsam odrobiła jednak straty i wyszła nawet na prowadzenie 5:4 i 6:5 Ostatecznie wszystko rozstrzygnęło się w tiebreaku, którego to Kania wygrała 7-5.

Nasza reprezentantka straciła niestety serwis na samym początku trzeciego seta, a Niemka utrzymała przewagę do samego końca. Przy stanie 5:4 i serwisie Friedsam Polka miała jeszcze dwie szanse na doprowadzenie do wyrównania, lecz nie zdołała ich wykorzystać i przegrała 5:7, 7:6(5), 4:6.

Anna-Lena Friedsam (Niemcy, 4) – Paula Kania (Polska) 7:5, 6:7(5), 6:4