Halle: Janowicz już w ćwierćfinale

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz po raz drugi w tym sezonie, a po raz pierwszy od lutego, awansował do ćwierćfinału turnieju ATP. W drugiej rundzie zawodów w Halle Polak pokonał Alejandro Fallę 6:2, 5:7, 6:2.

Choć Falla jest notowany w rankingu ATP sporo niżej od Polaka, a do turnieju w Halle przebijał się przez eliminacje, to wszystko wskazywało na ciężką przeprawę Janowicza. Wcześniej obaj tenisiści mierzyli się bowiem dwukrotnie i oba mecze w trzech setach wygrał Kolumbijczyk.

Dzisiejszy pojedynek Janowicz rozpoczął bardzo dobrze. Pierwszego gema wygrał co prawda Falla, ale trzy kolejne (w tym jeden przy serwisie Kolumbijczyka) padły łupem łodzianina. Ostatecznie Polak przełamał rywala dwukrotnie, sam wybronił pięć break pointów i wygrał partię otwarcia 6:2.

Gdy Janowicz zdobył breaka na samym początku drugiej odsłony, wydawało się, że mecz szybko zmierza ku końcowi. Falla natychmiast odrobił jednak straty, a w końcówce seta wywalczył jeszcze jedno przełamanie i to on wygrał 7:5.

Trzecia partia była praktycznie powtórką pierwszej. Polak znów przełamał rywala w trzecim i siódmym gemie, sam wybronił dwa break pointy i wykorzystał drugą piłkę meczową, triumfując w całym pojedynku 6:2, 5:7, 6:2.

Dla Janowicza to drugi ćwierćfinał turnieju ATP w tym sezonie, a drugi od lutego (w Montpellier doszedł wtedy aż do finału). Kolejnym rywalem naszego reprezentanta będzie rozstawiony z numerem dwa Kei Nishikori lub Dustin Brown, z którym Polak wygrał przed tygodniem w Stuttgarcie.

Jerzy Janowicz (Polska) – Alejandro Falla (Kolumbia, Q) 6:2, 5:7, 6:2