Halle: pewne otwarcie Janowicza

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz od pewnego zwycięstwa rozpoczął udział w turnieju ATP w niemieckim Halle. W pierwszej rundzie Polak pokonał rozstawionego z numerem sześć Pablo Cuevasa 6:3, 6:4.

Mimo że to Urugwajczyk jest wyżej notowany w rankingu ATP i w turnieju w Halle został rozstawiony, to nie był faworytem tego meczu – trawa jest bowiem nawierzchnią, na której prezentuje się zdecydowanie najgorzej.

Choć Janowicz wygrał ten pojedynek w dwóch setach, to nie ustrzegł się kłopotów. W partii otwarcia Polak bronił się przed przełamaniem w trzeci i piątym gemie, oddalając zagrożenie trzykrotnie. Później sam przełamał natomiast rywala i wygrał pierwszą odsłonę 6:3, wykorzystując trzeciego setbola.

Podobny scenariusz miał także drugi set. Najpierw Polak wybronił break pointa w czwartym gemie, a później w końcówce wykorzystał moment słabości rywala, zamieniając na przełamanie jedyną okazję. Dzięki temu Janowicz triumfował 6:3, 6:4 i awansował do drugiej rundy.

W niej zmierzy się z Kolumbijczykiem Alejandro Fallą, który do turnieju głównego przebijał się przez kwalifikacje, a w pierwszej rundzie pokonał Lukasa Lacko. Janowicz i Falla grali już ze sobą dwukrotnie i dwa razy lepszy był Kolumbijczyk. Do trzech razy sztuka?

Jerzy Janowicz (Polska) – Pablo Cuevas (Urugwaj, 6) 6:3, 6:4