Ilkley: dwa popisowe sety Linette

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: Peter Figura

Magda Linette przegrała pierwszego seta meczu z Gabriellą Taylor, ale w dwóch następnych nie dała Brytyjce najmniejszych szans. Polka w drugiej rundzie turnieju ITF w Ilkley zmierzy się z Luksiką Kumkhum.

Porażkę poznanianki z młodziutką, klasyfikowaną w ósmej setce rankingu WTA zawodniczką, należałoby rozpatrywać w kategorii sensacji. Choć po pierwszej partii takie obawy się pojawiły, Linette postawiona pod ścianą udowodniła, że nie bez przyczyny jest drugą tenisistką kraju.

Taylor wygrała pierwszego seta w 28 minut, tracąc tylko jednego gema. W drugim i trzecim dominacja rozstawionej z „piątką” Polki nie podlegała wątpliwości. W obu partiach oddała niedoświadczonej przeciwniczce po dwa gemy.

Kolejną rywalką Linette będzie Tajlandka Luksika Kumkhum, która w rankingu WTA zajmuje 119. miejsce.

Magda Linette (Polska, 5) – Gabriella Taylor (Wielka Brytania, WC) 1:6, 6:2, 6:2