Nottingham: bolesna porażka Linette

/ Michał Jaśniewicz , źródło: własne, foto: Peter Figura

Magda Linette nie wykorzystała ośmiu meczboli i przegrała w drugiej rundzie turnieju w Nottingham z Lauren Davis 7:5, 6:7(13), 2:6.

Od początku turnieju w Nottingham rywalizację utrudnia silny wiatr. W tych zmiennych warunkach Polka i Amerykanka zagrały niesamowitą tenisową „huśtawkę”.

W spotkanie lepiej weszła 21-letnia Davis, która w pierwszym secie prowadziła już 5:2 (z jednym przełamanie). Od tego momentu Linette wygrała pięć kolejnych gemów, broniąc po drodze setbola (przy 4:5).

W drugim secie to poznanianka roztrwoniła przewagę 5:2 (z podwójnym przełamaniem). Davis obroniła meczbola w ósmym oraz dziesiątym gemie i ostatecznie doszło do tie breaka. Ten okazał się dla naszej tenisistki traumatycznym przeżyciem. Linette nie wykorzystała sześciu piłek meczowych (w tym czterech od 6-2!).

Następnie w grze na przewagi nasza tenisistka wybroniła sześć setboli, ale w końcu Davis doprowadziła do siódmej okazji, w której uplasowała piłkę na linii końcowej, zmuszając Linette do błędu.

W trzecim secie wydarzenia potoczyły się już szybko. Amerykanka wygrała cztery pierwsze gemy i do końca pewnie pilnowała serwisu. Spotkanie trwało dwie godziny oraz 50 minut. Druga runda w Nottingham pozwoli Linette powrócić do czołowej setki rankingu (dokładnie na setną pozycję).

W ćwierćfinale rywalką Lauren Davis będzie Agnieszka Radwańska lub Christina McHale.

Lauren Davis (USA) – Magda Linette (Polska) 5:7, 7:6(13), 6:2