Stuttgart: Janowicz w drugiej rundzie

Jerzy Janowicz wygrał z Dustinem Brownem 6:7(5), 6:4, 6:3 i awansował do drugiej rundy turnieju na trawiastych kortach w Stuttgarcie. O awans do ćwierćfinału łodzianin powalczy z Philippem Kohlschreiberem.

Po nieudanej części sezonu na kortach ziemnych, Janowicz od zwycięstwa rozpoczął rywalizację na nawierzchni trawiastej.

W pierwszym secie obaj tenisiści grali bardzo nierówno. Polak już w gemie otwarcia doprowadził do przełamania, ale przy stanie 2:1 i 30-30 odnotował dwa podwójne błędy. W siódmym gemie łodzianin zdobył drugiego breaka (na „sucho”), ale i tym razem przewagi nie utrzymał. W tie breaku żaden z tenisistów nie był w stanie odskoczyć, a przy stanie 5-5 dwa kolejne punkty zapisał na konto Brown.

Po przegranej partii Janowicz zdołał ustabilizować poziom gry. W drugim secie obaj tenisiści długo pilnowali podania i dopiero przy 4:5 Brown nie wytrzymał presji, przegrywając do zera podanie.

W trzecim secie Polak poszedł za ciosem, wygrywając trzy pierwsze gemy. Reprezentant gospodarzy straty przełamania nie zdołał odrobić, chociaż w ósmym gemie przy podaniu Janowicza było 0-40. Od tego momentu nasz tenisista wygrał dziewięć kolejnych punktów w swoich gemach serwisowych. Mecz trwał godzinę oraz 52 minuty.

Jerzy Janowicz (Polska) – Dustin Brown (Niemcy, Q) 6:7(5), 6:4, 6:3