Stuttgart: Przysiężny odpada w eliminacjach

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Antoni Cichy/Tenisklub

Michał Przysiężny odpadł w drugiej rundzie eliminacji do turnieju ATP w Stuttgarcie. Polak przegrał dziś z notowanym w piątej setce rankingu Chorwatem Mate Paviciem 4:6, 3:6.

Przysiężny w eliminacjach został rozstawiony z numerem sześć i w pierwszej rundzie trafił Vijaya Prashantha z Indii. Ten mecz nasz reprezentant wygrał bez większych problemów, po nieco ponad godzinie gry triumfując 6:3, 6:2.

W drugiej rundzie tak dobrze niestety już nie było. Polak wydawał się faworytem w starciu z Mate Paviciem, lecz to Chorwat wygrał w dwóch setach. W pierwszej partii kluczowy okazał się siódmy gem, kiedy Pavić wywalczył przełamanie i triumfował dzięki temu 6:4.

W drugim secie także wyrównana była tylko jego pierwsza połowa. Od stanu 2:3 Chorwat wygrał cztery gemy z rzędu i zwyciężył w całym meczu 6:4, 6:3. Przysiężny w całym pojedynku nie miał nawet break pointa.