Nottingham: Kania w finale eliminacji

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Paula Kania awansowała do finału eliminacji do turnieju WTA w Nottingham. W drugiej ich rundzie Polka pokonała Yafan Wang 6:2, 7:5.

Po bardzo udanym Rolandzie Garrosie Paula Kania rozpoczęła już sezon na trawie. W sobotę w pierwszej rundzie eliminacji Polka bez większych problemów uporała się z Gabrielą Dabrowski, wygrywając 6:4, 6:4.

Teraz Kania jest już w finale eliminacje, bowiem dzisiaj, także w dwóch setach, pokonała Chinkę Yafan Wang. W pierwszej partii od stanu 2:2 nasza reprezentantka wygrała cztery kolejne gemy.

Drugi set był już bardziej zacięty. Tym razem lepiej rozpoczęła Wang, która jako pierwsza zdobyła przewagę przełamania i prowadziła 3:1. Później Kania wygrała jednak cztery gemy z rzędu. Oprócz dwóch przełamań na swoją korzyść Polka wybroniła w jednym gemie aż siedem break pointów (gem trwał 24 punkty).

Później Wang zdołała odrobić straty gdy Polka serwowała na zwycięstwo w meczu, lecz Kania po stracie serwisu natychmiast przełamała rywalkę i drugiej szansy już nie zmarnowała, wygrywając w całym meczu 6:2, 7:5.

W finale eliminacji nasza reprezentantka zagra z Kimiko Date Krumm lub Ałłą Kudriawcewą.