’s-Hertogenbosch: niezwykła pogoń Radwańskiej

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska w finałowej rundzie eliminacji Topshelf Open przegrywała z Ariną Rodionovą już 3:6, 0:5. Od tego momentu przegrała jednak tylko jednego gema i awansowała do turnieju głównego!

Polka była faworytką w starciu z Rodionovą, ale początek meczu był nie był dla naszej reprezentantki dobry. W pierwszym secie dała się przełamać trzykrotnie, a sama odpowiedziała tylko jednym breakiem. W efekcie partię otwarcia to Australijka wygrała 6:3.

I bardzo długo wszystko wskazywało na to, że Rodionova wygra ten pojedynek w dwóch setach. Drugą odsłonę rozpoczęła bowiem znakomicie, wygrywając pięć pierwszych gemów.

Wówczas Radwańska rozpoczęła niesamowitą pogoń za rywalką. Od stanu 0:5 wygrała sześć gemów z rzędu, broniąc po drodze jednego meczbola. Później Polka nie wykorzystała jednak serwisu na seta i o wszystkim rozstrzygnął tiebreak. W nim nasza reprezentantka wygrała 8-6, wykorzystując czwartą piłkę setową.

W trzecim secie Radwańska nie dała już rywalce żadnych szans, nie oddając nawet gema. Tym samym Polka wygrała cały mecz 3:6, 7:6(6), 6:0 i awansowała do turnieju głównego. W nim zagra z Anastazją Pawluczenkową, Belindą Bencić, Anniką Beck lub Lesią Tsurenko.