Roland Garros: Kubot i Chardy zagrają z Bryanami

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Antoni Cichy/Tenisklub

Polscy debliści jak na razie bardzo dobrze radzą sobie w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie. W trzeciej rundzie są już Jeremy Chardy i Łukasz Kubot, którzy pokonali Floriana Mayera i Franka Mosera 7:6(3), 6:3.

Polak i Francuz byli faworytami tego pojedynku, ale szczególnie pierwszy set nie był dla nich łatwy. "Nasza" para dwukrotnie miała co prawda przewagę przełamania, ale Mayer i Moser za każdym razem odrabiali straty i o losach partii otwarcia rozstrzygnął dopiero tiebreak.

W nim początkowo także utrzymywał się remis, lecz później szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili Chardy i Kubot. Po zmianie stron wygrali cztery kolejne punkty i triumfowali dzięki temu w całym secie 7:6(3).

W drugiej odsłonie było już nieco łatwiej. Tym razem francusko-polski duet nie tylko nie stracił serwisu, ale nie musiał bronić nawet break pointa, przegrywając przy własnym podaniu jedynie sześć punktów. Jedno przełamanie rywali wystarczyło natomiast, aby Chardy i Kubot wygrali mecz 7:6(3), 6:3.

O awans do ćwierćfinału będzie Francuzowi i Polakowi bardzo trudno. Kolejnymi rywalami "naszej" pary będą bowiem najwyżej rozstawieni bracia Bob i Mike Bryanowie, będący od lat najlepszą deblową parą świata.