Bacau: Majchrzak zagra o tytuł

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Antoni Cichy/Tenisklub

Kamil Majchrzak stanie przed szansą zdobycia drugiego singlowego tytułu w tym sezonie. Polak jest już w finale turnieju ITF w Bacau. W półfinale pokonał 6:4, 6:4 Yannika Reutera.

Majchrzak na swoim profilu na Facebooku pisał wczoraj, że spodziewa się ciężkiego meczu w półfinale. Początek pojedynku rzeczywiście taki był – Reuter zaczął od wygrania trzech pierwszych gemów.

Później było już na szczęście lepiej. Majchrzak wygrał cztery kolejne gemy i wyszedł na prowadzenie, mając nawet przewagę przełamania. Po chwili stracił co prawda serwis, ale później znów przełamał rywala i wykorzystał serwis na zwycięstwo w secie, wygrywając partię otwarcia 6:4.

W drugiej odsłonie to nasz reprezentant jako pierwszy uzyskał breaka – miało to miejsce w piątym gemie. Później powtórzył się scenariusz z pierwszego seta. Majchrzak stracił serwis, aby po chwili uzyskać jeszcze jednego breaka, który tym razem okazał się kluczowy dla zwycięstwa w całym spotkaniu.

Piotrkowianin triumfował ostatecznie 6:4, 6:4, wykorzystując pięć z dziesięciu okazji na przełamanie. Sam bronił się przed breakiem też dziesięciokrotnie, ale tylko trzy razy skapitulował.

Dla Majchrzaka będzie to czwarty tegoroczny finał singlowego turnieju ITF – dwukrotnie przegrywał w Egipcie, jedyny tegoroczny tytuł w singlu zdobywając w Hiszpanii. Jego rywalem będzie rozstawiony z numerem trzy Jordan Thompson lub Dragos Dima, z którym Polak przegrał przed tygodniem.