Roland Garros: porażka Rosolskiej

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: własne/wtatennis.com, foto: Peter Figura

Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski odpadły z Rolanda Garrosa. Polsko-kanadyjska para przegrała w pierwszej rundzie z wyżej notowanymi Yung-Jan Chan i Jie Zheng 4:6, 1:6.

Wyrównana walka w pojedynku Rosolskiej i Dabrowski z Azjatkami trwała do połowy pierwszego seta. Do tego czasu obie pary wygrywały swoje podania. Kluczowy dla losów partii okazał się siódmy gem, w którym Polka i Kanadyjka przegrały trzy pierwsze punkty i nie zdołały odrobić straty. Chan i Zheng pewnie dowiozły przewagę do końca.

Drugi set był jednostronny. Rosolska i Dabrowski przegrały wszystkie gemy przy własnym podaniu. Jedynego zdobyły przełamując rywalki i wyrównując stan partii na 1:1. Potem wygrywały już tylko Azjatki. W drugiej rundzie rozstawione z jedenastką Chan i Zheng zmierza się z Anniką Beck i Shahar Peer.

Pierwsza runda debla:
Y-J. Chan, J. Zheng (Tajwan, Chiny, 11) – A. Rosolska, G. Dabrowski (Polska, Kanada) 6:4, 6:1