Roland Garros: deblowa porażka Janowicza

/ Tomasz Krasoń , źródło: rolandgarros.com/własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz i Jarkko Nieminen na pierwszej rundzie zakończyli udział w deblowym Roland Garros. Polak i Fin stoczyli zaciętą walkę z Carlosem Berlocq i Leonardo Mayerem, ale przegrali po tiebreaku trzeciego seta.

Spotkanie od początku miało wyrównany przebieg. Zwieńczeniem pierwszej partii był tiebreak, którego polsko-fińska partia wygrała 7-5. W drugiej odsłonie Janowicz i Nieminen wciąż nie byli w stanie zagrozić serwisowi Argentyńczyków, natomiast sami mieli pewne problemy z podaniem. Berlocq i Mayer wykorzystali 1 z 4 break pointów, co wystarczyło im do zwycięstwa w secie 6:4.

W decydującej odsłonie przełamania stały się bardziej powszechne. Zarówno Janowicz i Nieminen, jak i Berlocq z Mayerem uzyskali po dwa przełamanie i finalnie losy meczu i tak musiały zostać rozstrzygnięte w tiebreaku. Decydującą rozgrywkę lepiej zaczęli Argentyńczycy, ale Polak z Finem doprowadzili do remisu 4-4. Od tego stanu trzy kolejne punkty trafiły jednak na konto rywali i to Berlocq i Mayer mogli się cieszyć z awansu do drugiej rundy.

Janowicz szansę do rewanżu będzie mieć już w czwartek. Leonardo Mayer jest bowiem jego przeciwnikiem w drugiej rundzie turnieju singlowego.

Dla Janowicza był to pierwszy deblowy występ w Wielkim Szlemie od 2013 roku. 24-letni łodzianin nie nawiąże niestety nie najlepszego wyniku, jaki przed 2 laty osiągnął właśnie w Paryżu. Wówczas z Tomaszem Bednarkiem dotarli do ćwierćfinału.

Pierwsza runda debla:
C. Berlocq, L. Mayer (Argentyna) – J. Janowicz, J. Nieminen (Polska, Finlandia) 6:7(5), 6:3, 7:6(4)