Roland Garros: porażka Przysiężnego

Michał Przysiężny nie wystąpi w turnieju głównym Roland Garros. W drugiej rundzie eliminacji polski tenisista przegrał z Davidem Guezem 2:6, 5:7.

We wtorek Przysiężny wygrał z Bośniakiem Setkiciem 6:4, 4:6, 3:6 (więcej o meczu piszemy TUTAJ), ale dzisiaj musiał uznać wyższość 248. w rankingu reprezentanta gospodarzy.

Guez już w gemie otwarcia przełamał Polaka, a drugiego breaka dołożył w siódmym gemie, finalizując następnie seta własnym podaniem. W drugiej partii Przysiężny dwukrotnie zdołał odrobić stratę przełamania, jednak w jedenastym gemie po raz kolejny stracił serwis. Po zmianie stron 34-letni Francuz pewnie utrzymał podanie. Mecz trwał godzinę oraz 27 minut.

Tym samym w męskiej drabince Roland Garros pojawi się tylko jeden reprezentant Polski – Jerzy Janowicz.