Rzym: Dimitrow za mocny dla Janowicza

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Jerzy Janowicz wciąż pozostaje w tym roku bez zwycięstwa na nawierzchni ziemnej. W pierwszej rundzie turnieju ATP w Rzymie Polak przegrał z Grigorem Dimitrowem 3:6, 6:7(4).

Wcześniej łodzianin odpadał w pierwszych rundach turniejów w Monte Carlo i Madrycie, w obu nie ugrywając nawet seta. W Rzymie Polak miał najgorsze losowanie, jeśli chodzi o te trzy turnieje, więc i o optymizm przed meczem było ciężko.

O losach pierwszego seta pojedynku z Dimitrowem zadecydowało jedno przełamanie. W szóstym gemie przy serwisie Janowicza Bułgar szybko wyszedł na 0-40 i wykorzystał trzeciego break pointa. Dzięki temu triumfował w partii otwarcia 6:3.

W drugim secie przełamań już nie było. Dimitrow w całym meczu nie musiał nawet bronić break pointa, Polak w drugiej odsłonie przed utratą serwisu obronił się trzykrotnie. O wszystkim rozstrzygnął więc tiebreak, w którym Bułgar był już wyraźnie lepszy. Triumfował 7-4, wykorzystując drugiego meczbola i to on awansował do drugiej rundy.

Janowicza znów zawiódł drugi serwis – nasz reprezentant wygrał po nim tylko 41% piłek. Dla porównania Dimitrow miał w tej statystyce skuteczność na poziomie 66%.

Grigor Dimitrow (Bułgaria, 10) – Jerzy Janowicz (Polska) 6:3, 7:6(4)