Aix en Provence: już bez Polaków

/ Tomasz Krasoń , źródło: atpworldtour.com/własne, foto: Antoni Cichy/Tenisklub

Już bez polskich tenisistów toczyć się będzie challenger ATP w Aix en Provence. W środę mecz drugiej rundy przegrał Andriej Kapaś, natomiast Michał Przysiężny skreczował w swoim pierwszym meczu.

Andriej Kapaś do turnieju głównego dostał się jako szczęśliwy przegrany z eliminacji i otrzymaną szansę wykorzystywał, gdyż w pierwszej rundzie pokonał 139. zawodnika rankingu ATP, Daniela Munoza-De La Navę. Kolejny rywal, z jeszcze wyższej półki, okazał się jednak zbyt wymagający. Rozstawiony z "czwórką" Robin Haase oddał Polakowi tylko pięć gemów. W pierwszej partii przewaga 90. tenisisty rankingu ATP była zdecydowana – Holender triumfował 6:1. W drugim secie walka stała się bardziej zacięta, Kapaś nawet zdołał wywalczyć przełamanie, ale ostatecznie górą był ponownie Haase, wygrywając 6:4.

Znacznie gorzej Aix en Provence będzie wspominał Michał Przysiężny. 31-letni głogowianin rozgrywał w środę mecz pierwszej rundy z młodszym o 13 lat Alexandrem Zverevem. Utalentowany Niemiec zwyciężył w secie otwarcia 6:4, a w drugiej odsłonie prowadził 3:0, gdy Polak postanowił zejść z kortu.

Robin Haase (Holandia, 4) – Andriej Kapaś (Polska, LL) 6:1, 6:4

Alexander Zverev (Niemcy, 8) – Michał Przysiężny (Polska) 6:4, 3:0 i krecz