Cagnes-sur-Mer: Linette w drugiej rundzie

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Antoni Cichy/Tenisklub

Magda Linette od pewnego zwycięstwa rozpoczęła udział w turnieju ITF we francuskim Cagnes-sur-Mer (pula nagród 100 tys. dol.). Polka w pierwszej rundzie pokonała Terezę Mrdeżę 6:1, 6:4.

Impreza we Francji jest bardzo silnie obsadzona, jak na turniej spoza egidy WTA. Rozstawione tenisistki plasują się w pierwszej dziewięćdziesiątce światowego rankingu. Będąca na początku drugiej setki Magda Linette nie uzyskała więc rozstawienia.

Polka nie może jednak narzekać na losowanie. W pierwszej rundzie jej rywalką była Chorwatka Tereza Mrdeża i z tą przeszkodą nasza reprezentantka poradziła sobie bez problemu. W secie otwarcia okazała się lepsza o dwa przełamania i wygrała 6:1.

Gdy w drugim secie Linette prowadziła 4:1 z przewagą dwóch breaków, wydawało się, że jest już po meczu. Mrdeża zdołała jednak odrobić straty, lecz w końcówce znów to Polka była skuteczniejsza. Magda wygrała dwa kolejne gemy i w całym pojedynku triumfowała 6:1, 6:4.

W drugiej rundzie rywalką naszej reprezentantki będzie rozstawiona z numerem osiem Pauline Parmentier.

Magda Linette (Polska) – Tereza Mrdeża (Chorwacja) 6:1, 6:4