Ostrawa: gładka porażka Panfila

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Grzegorz Panfil bardzo szybko pożegnał się z główną drabinką singlowego challengera w Ostrawie. W pierwszej rundzie Polak przegrał z Laslo Djerem 2:6, 1:6 w zaledwie 52 minuty.

Panfil do turnieju głównego musiał przebijać się przez eliminacje. Notowani dużo niżej Marek Rehacek i Petr Michnev nie sprawili Polakowi większych problemów – w obu meczach nie stracił on ani jednego seta.

W głównej drabince nasz reprezentant trafił na notowanego na początku trzeciej setki Laslo Djere’a z Serbii. Dwa lata temu był on jednym z najlepszych juniorów świata, a w tym roku występował między innymi w challengerze we Wrocławiu.

Serb okazał się zdecydowanie lepszy od Panfila i uporał się z Polakiem w zaledwie 52 minuty. W pierwszym secie Djere dwukrotnie przełamał naszego reprezentanta, w drugim udało mu się to trzy razy, a sam nie musiał bronić w całym meczu nawet jednego break pointa.

W efekcie Serb triumfował w całym meczu 6:2, 6:1. Panfilowi pozostaje jeszcze gra w deblu, gdzie występuje wspólnie z Mate Deliciem.

Laslo Djere (Serbia) – Grzegorz Panfil (Polska, Q) 6:2, 6:1