Praga: deblowa porażka Kani

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Paula Kania i Barbora Krejcikova nie zdołały awansować do ćwierćfinału deblowego WTA w Pradze. Polka i Czeszka przegrały z Madison Brengle i Janette Husarovą 2:6, 7:6(3), 6-10.

Kania była jedyną reprezentantką Polski, jaka występowała w stolicy Czech. Polce nie powiodło się w eliminacjach singla, gdzie przegrała już w pierwszym meczu, podobnie jak jej deblowa partnerka – Barbora Krejcikova.

Polsko-czeski duet nie był faworytem w starciu z Madison Brengle i Janette Husarovą. Pierwszy set to potwierdził – od stanu 2:2 rywalki wygrały cztery kolejne gemy, zapisując partię otwarcia na swoją korzyść.

Długo wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się w dwóch setach. W drugiej odsłonie Brengle i Husarova zyskały przewagę przełamania i prowadziły już 5:3, lecz Kania i Krejckova zdołały doprowadzić do tiebreaka. W nim to one były zdecydowanie lepsze i wygrały 7-3.

O losach awansu do ćwierćfinału zdecydował więc super tiebreak. Kania i Krejcikova znów dużo lepiej zaczęły – wyszły na prowadzenie 3-0, ale później to rywalki rządziły na korcie. Z trzynastu kolejnych akcji aż dziesięć wygrały Brengle i Husarova i to one triumfowały w całym meczu 6:2, 6:7(3), 10-6.

Pierwsza runda debla:
M. Brengle, J. Husarova (USA, Słowacja) – P. Kania, B. Krejcikova (Polska, Czechy) 6:2, 6:7(3), 10-6