Marrakesz: dobre otwarcie Radwańskiej

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska walczy o miejsce w głównej drabince singlowego turnieju WTA w Marrakeszu. W pierwszej rundzie eliminacji Polka pokonała 6:3, 6:4 Jan Abazę z USA.

Choć nasza reprezentantka była zdecydowaną faworytką tego meczu, to jego początek był bardzo zacięty. Amerykanka wychodziła na prowadzenie 2:1 i 3:2, ale od tamtego momentu na korcie rządziła już Radwańska. To właśnie Polka wygrała w secie otwarcia cztery kolejne gemy, triumfując w całej partii 6:3.

Świetną grę z końcówki pierwszego seta Radwańska przeniosła też na początek drugiego. Wygrała cztery pierwsze gemy, zapewniając sobie komfortowe prowadzenie. I choć Abaza próbowała jeszcze nawiązać walkę, a przy swoim serwisie mogła nawet doprowadzić do wyrównania, to nasza reprezentantka doścignąć się już nie pozwoliła i zwyciężyła w całym meczu 6:3, 6:4.

Jutro przed Radwańską kolejny mecz eliminacji. Polka zmierzy się w nim prawdopodobnie z Renatą Voracovą z Czech. Aby awansować do turnieju głównego, potrzebne są trzy eliminacyjne zwycięstwa.