Praga: Kania odpada w eliminacjach

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Paula Kania już w pierwszej rundzie eliminacji pożegnała się z turniejem WTA w Pradze. Polka przegrała dziś z Barborą Stefkovą 6:4, 3:6, 5:7. W stolicy Czech wystąpi jeszcze w deblu.

Początkowo w eliminacjach do turnieju singlowego WTA w Pradze miały wziąć udział trzy reprezentantki Polski. Jeszcze przed losowanie eliminacyjnej drabinki z gry zrezygnowały jednak Magda Linette i Katarzyna Piter. Pozostało nam więc liczyć na dobry występ Pauli Kani.

Polka w starciu z notowaną ponad 180 miejsc niżej Barborą Stefkovą wydawała się faworytką. Początek meczu obfitował w sporą ilość przełamań – zwycięstwem tenisistki odbierającej zakończyło się sześć pierwszych gemów. W końcówce seta lepsza okazała się nasza reprezentantka i to ona wygrała 6:4.

Po myśli Kani zaczął się także drugi set. Już w pierwszym gemie wywalczyła przełamanie, ale później szybko straciła przewagę. Tym razem to Stefkova wywalczyła natomiast decydującego breaka w drugiej części partii, wygrywając 6:3.

Czeszka lepiej zaczęła także decydującą odsłonę. Gdy prowadziła 5:4, serwowała na zwycięstwo w całym meczu. Kania zdołała jednak obronić meczbola i doprowadzić do wyrównania, lecz później znów straciła podanie. Drugiej szansy Stefkova już nie zmarnowała. Tym razem utrzymała serwis i to ona zwyciężyła w całym meczu 4:6, 6:3, 7:5.