Korespondencja ze Stuttgartu: ostry dyżur

/ Artur St. Rolak , źródło: Korespondencja ze Stuttgartu, foto: Peter Figura

W jutrzejszym półfinale Porsche Tennis Grand Prix zagrają Alicja Rosolska i Arantxa Parra-Santonja, natomiast Klaudia Jans-Ignacik i Andreja Klepać muszą już myśleć o następnym turnieju. Para polsko-hiszpańska wygrała z parą polsko-słoweńską 3:6, 6:4, 10-3.

Podobał się mecz? – zapytała Alicja Rosolska, odrywając się na chwilę od rozdawania autografów. Co można odpowiedzieć, żeby było i blisko prawdy, i daleko od złośliwości? Można zwrócić uwagę, że aż do połowy drugiego seta trener Andreji Klepać siedział z nosem w dzisiejszym wydaniu programu turniejowego (codziennie wychodzi nowy numer z aktualnymi wynikami i planem gier) albo prowadził ożywioną korespondencję smartfonową.

Nie, to nie był zły mecz, ale do wybitnego też mu bardzo daleko. Przede wszystkim był nierówny. W pierwszej partii najlepiej spisywała się Klaudia Jans-Ignacik, która jako jedyna z całej czwórki wygrała komplet gemów serwisowych. W drugim secie gra bardzo się wyrównała, a chyba najłatwiej wskazać najsłabszą tenisistkę – Andreję Klepać.

Tiebreak, publiczność zakłosowała oklaskami, miał znów polską bohaterkę. O ile wcześniej najważniejszym atutem była skuteczność podania Klaudii Jans-Ignacik, to w ostatnim gemie rozstrzygające okazały się spryt i orientacja w terenie Alicji Rosolskiej. Zwyciężczyni czterech turniejów deblowych WTA (w tym tegorocznego w Monterrey) – jeśli akurat nie serwowała i nie returnowała – pełniła stały dyżur przy siatce. Przestrzeń powietrzna po polsko-hiszpańskiej stronie kortu była wtedy bardzo bezpieczna.

To nie są łatwe mecze – Alicja Rosolska w końcu sama sobie odpowiedziała, chociaż nie wprost. – Znamy się z Klaudią tak dobrze, że zawsze wchodzą w grę dodatkowe emocje.

Jutro półfinał z Caroline Garcią i Katariną Srebotnik. Francuzka i Słowenka są rozstawione z numerem 2.

Artur St. Rolak, Stuttgart

Ćwierćfinał debla:
A. Parra Santonja, A. Rosolska (Hiszpania, Polska) – K. Jans-Ignacik, A. Klepać (Polska, Słowenia, 4) 3:6, 6:4, 10-3